ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

IPL

Fotoodmładzanie

Wraz z upływem czasu pojawiają się na naszej skórze widoczne oznaki starzenia. Styl życia, dieta, korzystanie ze słońca lub solarium, palenie papierosów, przyjmowanie leków, przebyte choroby, a także predyspozycje genetyczne i indywidualne skłonności mają wpływ na stan naszej skóry.
Zabieg polega na przenikaniu światła IPL w skórę, która pod wpływem temperatury skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, ściągają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Światło IPL jest absorbowane przez skórę, na skutek czego rozjaśnia ją lub całkowicie likwiduje przebarwienia, przy okazji zamykając naczynka lub likwidując rumień. Skóra poddana zabiegowi fotoodmładzania w efekcie staje się ogólnie młodsza, kolorystycznie ujednolicona, bardziej naprężona, wyglądająca zdrowo i młodo.
Seria zabiegów fotoodmładzania składa się z 10 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez urządzenie usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca i/lub chorób skóry.

ZABIEG NA NACZYNKA

Laserowe leczenie teleangiektazji (potocznie pajączki)

Teleangiektazje (potocznie pajączki) są małymi żyłami (fioletowe albo czerwone) rozciągającymi się jak pajęczyna pod skórą. Kontakt ze słońcem i opalanie w solarium oraz wystawianie skóry na mroźne powietrze może przyczynić się do rozszerzenia zmian, zwłaszcza tych umiejscowionych na twarzy.
Najnowocześniejsza technika, którą stosujemy dostarcza bezinwazyjne, delikatne możliwości leczenia teleangiektazji.Proponujemy zabiegi IPL dające najskuteczniejsze i długotrwałe rezultaty w leczeniu łagodnych zmian naczyniowych. System IPL wybiórczo ogrzewa i niszczy rozszerzone naczynia krwionośne pod powierzchnią skóry. Dzięki nowoczesnej technologii można usuwać skomplikowane i splecione sieci dużych naczyń i sieci niewielkich kapilar z bardzo dużą dokładnością, eliminując niechciane naczynka i oszczędzając przyległe zdrowe żyły.
IPL kieruje wiązkę światła o precyzyjnie określonych parametrach. Pozwala to na dokonanie zmian w obrębie danej tkanki.
Ten proces nazywany jest fototermolizą (kontrolowane oparzenie).
Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.
Zabiegi są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Zalecamy wykonać serię 3 zabiegów powtarzanych raz w miesiącu.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

 

Laserowe usuwania przebarwień

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomierne jej rozłożenie. Objawiają się w postaci plamek lub plam, ciemniejszych od otaczającej je skóry. Zmiany te ulegają nasileniu po ekspozycji na promienie słoneczne. Zmiany hormonalne zachodzące w czasie ciąży lub zażywania doustnych środków antykoncepcyjnych mogą powodować powstawanie tzw ostudy. Istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania przebarwień jest intensywne i długotrwałe opalanie. Niektóre leki i substancje roślinne mogą również powodować powstawanie ciemnych plam na skórze. Piegi z kolei, pojawiają się zwykle już w dzieciństwie, a pod wpływem słońca ulegają ciemnieniu. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień wskazane jest stosowanie zewnętrznych środków chroniących przed światłem słonecznym.
Działania lasera IPL polega na likwidowaniu przebarwień, plam po słonecznych i starczych.
Podczas zabiegu światło lasera jest wybiórczo pochłaniane przez nagromadzoną miejscami melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu, a następnie stopniowo złuszcza się i zanika. Należy wykonać serię 3 zabiegów.

ZMIANY TRĄDZIKOWE

Laserowe usuwanie zmian trądzikowych

Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Niszczy szybko namnażające się bakterie beztlenowe odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Działanie lasera można porównać do antybiotyku. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję serum, zmniejszając do nich dopływ krwi . Pacjenci cierpiący na trądzik odczuwają znaczną poprawę stanu swojej skóry. Standardowa terapia polega na serii 6 zabiegów. Każdy zabieg wykonuje się co 3-4 tygodnie i trwa 10-20 minut. Wyraźne efekty widoczne są po zakończeniu terapii. Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi, nie mają negatywnego wpływu na skórę i sposób życia pacjentów.

USUWANIE OWŁOSIENIA

Laserowe usuwanie owłosienia

FOTOEPILACJA polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę- barwnik). Jednak nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania ( od 3 do 8 tygodni)- po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 8 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90%. Również przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, pęsetą itp(włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu) wydłużają serie. Powyższe zalecenie może dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).

Przeciwskazania do laseroterapii

– ciąża
– karmienie piersią
– opalenizna (1miesiąc)
– leki światłouczulające (rinoidy, tetracykliny)
– zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3tyg. przed zabiegiem)
– spożywanie alkoholu (24h przed zabiegiem)
– bielactwo
– łuszczyca (aktywna faza)
– padaczka
– zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
– skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hypertroficznych
– nowotwór, w szczególności czerniak złośliwy oraz nawracające raka skóry lub widoczne są zmiany mogące wskazywać ryzyko raka
– choroby immunosupresyjne takie jak AIDS oraz zarażenie wirusem HIV oraz spożywanie farmaceutyków immunosupresyjnych
– choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak np. zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca
– spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
– stosowanie sterydów (krem lub tabletki)
– nieuregulowana cukrzyca