ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem Makijażu Permamentnego

Aby przystąpić do zabiegu przede wszystkim trzeba być zdrowym! Nie możemy być przeziębieni, z gorączką, w trakcie kuracji antybiotykowej, z aktywną opryszczką, etc. Organizm wtedy jest bardzo osłabiony, a my wprowadzamy specjalnie kolejny stan zapalny. Wasz stan może się pogorszyć i dodatkowo – będzie bardziej bolało!

Jeśli przyjmowałyście antybiotyk to należy odczekać od leku miesiąc, ponieważ organizm dalej jest osłabiony. Wpływ owych antybiotyków na przyjmowanie się pigmentu jest nieznany. Oczywiście zdarzają się klientki, które chcą wykonać makijaż permanentny od razu po chorobie – ale musicie być świadome możliwych konsekwencji.
Po kuracjach retinoidowych czy tetracyklinami należy odczekać minimum 3 miesiące, a najlepiej 6!
Jeśli chodzi o inne leki te na nadciśnienie, tarczyce, cukrzyce i inne choroby – one też mogą wpływać na pigmentację i jej efekty, a także na utrzymywanie się makijażu permanentnego, ale wiadomo – tych leków odstawić nie wolno.
Często pytacie o miesiączkę. Czy jest ona przeciwskazaniem. Nie, nie jest. Niestety może jedynie troche bardziej boleć, bo jesteśmy w tym okresie bardziej wrażliwe, sczególnie kilka dni przed.

Jeśli chodzi o makijaż permanenty brwi, najlepiej w ostatnim miesiącu nie wykonywać henny brwi.
Zarówno przy makijażu brwi jak i kresek, konieczne jest odstawienie odżywek do rzęs i brwi minimum miesiąc przed zabiegiem! Skóra w okresie stosowania odżywek jest bardzo cienka, płytko unaczyniona, praca bardziej utrudniona, a efekty gorsze!
Dodatkowo, jeśli chodzi o makijaż permanentny kresek – proszę zerknąć na swoje powieki! Jeśli widzimy na nich dużo naczynek krwionośnych, to warto miesiąc przed zabiegiem pić dużo witaminy C, aby uszczelnić naczynia, by nie doszło do ich pękania w trakcie zabiegu.

Jeśli pijecie jakieś ziółka, szczególnie czystek – to również na miesiąc przed zabiegiem je odstawiamy. Zioła oczyszczające skłaniają nasz organizm do większej pracy i wybijają pigment na zewnątrz w większej mierze.
Dodatkowo odradza się robienie jakichkolwiek zabiegów na tawarz (peelingi medyczne, kwasy chemiczne, etc.) w ostatnim miesiącu przed zabiegiem i między zabiegiem właściwym, a korektą.

W dniu zabiegu, jęsli chcecie obniżyć odczucie bólu do minimum, warto przyjść wyspaną, wypoczętą , nie zestresowaną.
Jeśli zabieg ma być wykonany na oczach to oczywiście zgłaszacie się do nas bez soczewek i sztucznych rzęs! Przedłużone rzęsy bardzo przeszkadzają w wykonaniu zabiegu. Uniemożliwiają dotarcie do przestrzeni miedzyrzęsowej, zczepiają się z płatkami kosmetycznymi i możemy je powyrywać.
Polecam też picie dużej ilości wody, co wpływa na nawodnienie waszej skóry.

Jeśli zabieg dotyczy makijażu permanentnego ust, trzeba zaopatrzyć się w leki przeciwwirusowe, jak np. Heviran 400mg (na recepte) lub Hascovir 200 (bez recepty), aby zminimalizować wystąpienie opryszczki.
Warto też kilka dni przed zabiegiem zadbać o swoje usta, aby nie były spierzchnięte, bo strupków nie da się zapigmentować.

Oczywiście na zabieg nie przychodzimy pod wpływem alkoholu, ani innych leków odurzających. Picie alkoholu dzień wcześniej też nie jest wskazane, bo rozrzedzamy krew, co utrudnia zabieg.
Warto też nie zażywać nic co podnosi ciśnienie (kawa, energetyki, etc.) i nie brać leków rozrzedzających krew, np aspiryna.

I naprawdę nie ma co się obawiać bólu. Ból to pojęcie względne i każdy odczuwa go inaczej. Jedni potrafią usnąć podczas zabiegu, drudzy się śmieją, bo ich to łaskocze, a trzeci znoszą go trochę nieprzyjemnie ale dołożę wszelkich starań aby zabieg był szybki i jak najmniej bolesny.

Jeśli macie jakieś pytania – piszcie lub dzwońcie!