ADD SOME TEXT THROUGH CUSTOMIZER

MAKIJAŻ PERMANENTNY

 

Ważne informacje:

 

– Makijaż permanentny to nie tatuaż lecz pigmentacja naskórku
– Prawidłowo wykonany makijaż permanentny utrzymuje się od roku do 3lat
– Zabieg składa się z 2 spotkań – zabiegu i głównego i jednego dopełnienia
– Każdy kolejny zabieg po zabiegu dopełnienia, wynikający np. z potrzeby dosycenia koloru, zmiany intensywności koloru, nierówności pigmentacyjnych wynikających ze struktury skóry, odbarwień indywidualnych, opryszczki jest dodatkowo płatny.
– Makijaż permanentny to nie zabieg ,,na zawsze” lecz taki jak np. botoks, kwas hialuronowy, farbowane włosów – zabieg czasowy, który retuszuje niedoskonałości i podkreśla atuty na dłuższy czas.
– Intensywność i kolor makijażu oraz długośćjego trwania w naskórku u każdej osoby jest inna. Zależy od wieku i kondycji skóry,jej grubości, nawilżenia, kontaktu z promieniami UV, stosowania hormonów, antybiotyków, ziół, pilingów, zaburzeń metabolizmu, zawartości barwnika w skórze (melaniny), hemoglobiny, karotenów, unaczynnienia skóry, wahań hormonalnych tarczycy itp. Ponadto każda skóra jest pewnego rodzaju indywidualnym filtrem, który ma swoją niepowtarzalną barwę.
– Makijaż permanentny z czasem ulega bio i foto – odbarwieniom i jest to naturalna forma jego zanikania w procesach zewnętrznych (złuszczanie) i wewnętrznych (metabolizm, fagocytoza).
– Makijaż najczęściej może odbarwiać się w następujące odcienie: brązy w czerwień i rudości, kolory chłodne w niebieskie i lekko fioletowe odcienie, grafity w róże. Jest to biochemiczna reakcja związana z usuwaniem z organizmu określonych baz koloru w pierwszej kolejności.
– Aby utrzymać ładny wygląd i kondycję makijażu permanentnego warto umawiać się na zabiegi korygujące co 1-2lata w celu redukcji odbarwień, nasycenia koloru i delikatnej zmiany kształtu, który zmienia się ze względu na grawitacyjne zmiany rysów twarzy. Zabiegi te są płatne i cena wynika z ilości zanikającego indywidualne barwnika.
– Makijaż bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i może wystąpić lekki chwilowy obrzęk.
– Bardzo ważne jest wykonywanie i ścisłe przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.
– Makijaż uzyskuje swą koñcową barwę ok miesiąc po zabiegu dopełnienia i do tego czasu ulegać może różnym przemianom.
– Niektóre choroby oraz czynniki mogą mieć wpływ na trwałość, kolor i wygląd makijażu

Zalecenia i zakazy pozabiegowe:

8h po:
– zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (przy mikropigmentacji powiek) w przypadku nadwrażliwości, dużego obrzęku lub łzawienia.
24-48h po:
– należy przykładać ice pack przez chusteczkę papierową
– zaleca się stosowanie sztucznych łez co 1-2h przy pigmentacji powiek
48h po:
– nie myjemy i nie farbujemy włosów
– nie namaczamy strupków
– demakijaż twarzy wykonujemy jak co dzień używając delikatnych preparatów (nie używamy toników i kremów z kwasami, żeli do demakijażu z peelingiem)
48h-72h po:
– obszar poddawany zabiegowi smarujemy 2razy dziennie, np. maścią z wit. A (bardzo cienką warstwą)
– zakaz intensywnego wysiłku fizycznego
– zakaz noszenia soczewek kontaktowych (przy pigmentacji powiek)
5dni po:
– zakaz nakładania makijażu na miejsca pigmentowane (np. maskary, eyelinera, cienia, pomadki)
2tyg. po:
– zakaz korzystania z basenu, sauny, (solarium 4tyg.), zabiegów kosmetologicznych i pielęgnacyjnych
– henne brwi i rzęs można wykonać po min. 2tyg
– rzęsy sztuczne zakładamy po 2tyg. od uzupełnienia makijażu kreski.
Cały okres po zabiegowy:
– NIE ZDRAPUJEMY STRUPKÓW!
– nie stosujemy odżywek do rzęs i brwi (do miesiąca po zabiegu uzupełniającym).

Wskazania:

 

– dla osób po wypadkach lub chemioterapii
– dla osób o asymetrycznych twarzach
– dla wszystkich, którzy nie malują się na co dzień, a chcieliby wyglądać piękniej
– dla osób aktywnych, sportowców, pływaków, odwiedzających saunę, którzy chcą w trakcie uprawiania sportu lub korzystania z basenu i strefy SPA wyglądać dobrze i czuć się komfortowo
– dla alergików
– dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż lub nie potrafią go wykonać
– dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że slabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu
– dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami lub rzęsami, z małymi oczami, bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie
– dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody, by nie zwracać uwagi na swoje kompleksy i mankamenty
– dla osób w dojrzałym wieku, by wzmocnić zmieniający się naturalny pigment i kształt oczu i ust
– dla osób ceniących subtelny, naturalny, świeży i piękny wygląd o każdej porze

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego.

Aby przystąpić do zabiegu przede wszystkim trzeba być zdrowym! Nie możemy być przeziębieni, z gorączką, w trakcie kuracji antybiotykowej, z aktywną opryszczką, etc. Organizm wtedy jest bardzo osłabiony, a my wprowadzamy specjalnie kolejny stan zapalny. Wasz stan może się pogorszyć i dodatkowo – będzie bardziej bolało!
Jeśli przymowałyście antybiotyk to należy odczekać od leku miesiąc, ponieważ organizm dalej jest osłabiony. Wpływ owych antybiotyków na przyjmowanie się pigmentu jest nieznany. Oczywiście zdarzają się klientki, które chcą wykonać makijaż permanentny od razu po chorobie – ale musicie być świadome możliwych konsekwencji.
Po kuracjach retinoidowych czy tetracyklinami należy odczekać minimum 3msc, a najlepiej 6!
Jeśli chodzi o inne leki te na nadciśnienie, tarczyce, cukrzyce i inne choroby – one też mogą wpływać na pigmentację i jej efekty, a także na utrzymywanie się makijażu permanentnego, ale wiadomo – tych leków odstawić nie wolno.
Często pytacie o miesiączkę. Czy jest ona przeciwskazaniem. Nie, nie jest. Niestety może jedynie troche bardziej boleć, bo jesteśmy w tym okresie bardziej wrażliwe, sczególnie kilka dni przed.

Jeśli chodzi o makijaż permanenty brwi, najlepiej w ostatnim miesiącu nie wykonywać henny brwi.
Zarówno przy makijażu brwi jak i kresek, konieczne jest odstawienie odżywek do rzęs i brwi minimum miesiąc przed zabiegiem! Skóra w okresie stosowania odżywek jest bardzo cienka, płytko unaczyniona, praca bardziej utrudniona, a efekty gorsze!
Dodatkowo, jeśli chodzi o makijaż permanentny kresek – proszę zerknąć na swoje powieki! Jeśli widzimy na nich dużo naczynek krwionośnych, to warto miesiąc przed zabiegiem pić dużo wit. C, aby uszczelnić naczynia, by nie doszło do ich pękania w trakcie zabiegu.

Jeśli pijecie jakieś ziółka, szczególnie czystek – to również na miesiąc przed zabiegiem je odstawiamy. Zioła oczyszczające skłaniają nasz organizm do większej pracy i wybijają pigment na zewnątrz w większej mierze.
Dodatkowo odradza się robienie jakichkolwiek zabiegów na tawarz (peelingi medyczne, kwasy chemiczne, etc.) w ostatnim miesiącu przed zabiegiem i między zabiegiem właściwym, a korektą.

W dniu zabiegu, jęsli chcecie obniżyć odczucie bólu do minimum, warto przyjść wyspaną, wypoczętą , nie zestresowaną.
Jeśli zabieg ma być wykonany na oczach to oczywiście zgłaszacie się do nas bez soczewek i sztucznych rzęs! Przedłużone rzęsy bardzo przeszkadzają w wykonaniu zabiegu. Uniemożliwiają dotarcie do przestrzeni miedzyrzęsowej, zczepiają się z płatkami kosmetycznymi i możemy je powyrywać.
Polecam też picie dużej ilości wody, co wpływa na nawodnienie waszej skóry.

Jeśli zabieg dotyczy makijażu permanentnego ust, trzeba zaopatrzyć się w leki przeciwwirusowe, jak np. Heviran 400mg (na recepte), aby zminimalizować wystąpienie opryszczki.
Warto też kilka dni przed zabiegiem zadbać o swoje usta, aby nie były spierzchnięte, bo strupków nie da się zapigmentować.

Oczywiście na zabieg nie przychodzimy pod wpływem alkoholu, ani innych leków odurzających. Picie alkoholu dzień wcześniej też nie jest wskazane, bo rozrzedzamy krew, co utrudnia zabieg.
Warto też nie zażywać nic co podnosi ciśnienie (kawa, energetyki, etc.) i nie brać leków rozrzedzających krew, np aspiryna.

I naprawde nie ma co się obawiać bólu. Ból to pojęcie względne i każdy odczuwa go inaczej. Jedni potrafią usnąć podczas zabiegu, drudzy się śmieją, bo ich to łaskocze, a trzeci znoszą go troche nieprzyjemnie ale dołoże wszelkich starań aby zabieg był szybki i jak najmniej bolesny.

Jeśli macie jakieś pytania – piszcie lub dzwońcie!

Przeciwskazania:

 

– ciąża
– infekcja
– podwyższona temperatura
– aktywna choroba nowtworowa
– hemofilia
– opryszczka
– silna cukrzyca (stopa cukrzycowa)
– zaawansowana choroba tarczycy
– łuszczyca
– długotrwale przyjmowanie leków sterydowych i leków rozrzedzających krew
– korzystanie w krótkim czasie przed zabiegiem mikropigmentacji z medycyny estetycznej – wypełniacze, botoks (minimum 3 miesące przerwy)
– choroby psychiczne
– zaburzenia emocjonalne
– silne nerwice i stany lękowe
Dodatkowe przeciwskazania w pigmentacji oczu:
– choroby gałki ocznej
– zabieg operacyjne oczu (do 3miesięcy)
– jaskra
– zaćma
– tendencja do stanów zapalnych spojówki oraz do odwarstwania siatkówki
– przedłużone rzęsy (należy zdjąć do zabiegu)